Diagnoza psychologiczna
Przebieg pierwszego spotkania z psychoterapeutą opiera się na diagnozie i konsultacji podczas której następuje analiza potrzeb i problematyki oraz przedstawienie możliwości działania i leczenia. Polega to na rozmowie, w której terapeuta bada najważniejsze obszary funkcjonowania; zazwyczaj zajmuje przestrzeń kilku spotkań.
Psychoterapia psychoanalityczna
Psychoterapia psychoanalityczna korzysta z psychoanalitycznego rozumienia człowieka, odbywa się z intensywnością kilku sesji w tygodniu, jest długoterminowym procesem.
Psychoterapia metodą psychoanalityczną
Proces terapeutyczny w oparciu o metodykę psychodynamiczną. Psychoterapia polega na regularnym kontakcie (z częstotliwością spotkań raz/dwa razy w tygodniu) oraz wspólnej pracy z terapeutą w rozmowie, przeżywaniu i analizowaniu wnoszonego materiału i zgłaszanych trudności.
Wsparcie kryzysowe
Wsparcie psychologiczne zakłada konkretne działanie – będące formą tymczasowej pomocy. Istotą tutaj jest praca nad obecnymi trudnościami życiowymi takimi jak żałoba, zmiana miejsca pracy, rozstanie z bliskimi, trudności wychowawcze, przebywanie na emigracji, przewlekła/terminalna choroba somatyczna. Każdy człowiek w oparciu o własne zasoby wewnętrzne (psychologiczne) i zewnętrzne (relacje z ludźmi, bezpieczeństwo finansowe, przeżywanie pozostałych obszarów życia) odmiennie reaguje na powyższe sytuacje; gdy zasoby własne są niewystarczające do przetrwania kryzysu, wtedy wskazana jest pomoc psychologiczna.
Sesje par
Sesje psychoterapeutyczne dla systemów partnerskich z pracą na relacji interpersonalnej. To forma pomocy dla związków, w których partnerzy zmagają się z różnego typu problemami, nie mogą rozwiązać konfliktów lub skutecznie się porozumieć, czasem potrzebują mediacji, terapeutycznego, zewnętrznego spojrzenia na swoja sytuację. Praca skupia się na rozwiązywaniu trudności interpersonalnych, wypracowywaniu wzajemnego zrozumienia, działań pomagających zrozumieć konflikty i usprawniających komunikację między zgłaszającymi się pacjentami. Pozwala na większe zrozumienie zarówno partnera, jak i siebie samego w związku.
Problemy związane z seksualnością
Mogą mieć wpływ na poczucie osobistej satysfakcji, obniżenie jakości życia, a tym samym mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka – zaburzenia seksualne często współtowarzyszą zaburzeniom psychicznym. Dysfunkcje w tym obszarze są często występującym schorzeniem – wiele kobiet i mężczyzn zgłasza jakąś formę trudności seksualnych w okresie całego życia, ale mimo to są one nie do końca zdiagnozowane i często nieodpowiednio leczone.